Nowa rodzina macierzy EMC

Pod koniec stycznia 2011 firma EMC wprowadziła na rynek całkowicie nową rodzinę pamięci dyskowych o wspólnej nazwie VNX.

Rodzina ta obejmuje cały szereg macierzy dyskowych z dostępami blokowymi i plikowymi. Produkty te są przeznaczone zarówno dla niewielkich organizacji (ceny zaczynają się od 29 000 złotych) aż do rozwiązań posiadających 1000 dysków twardych.

Podstawowa klasa macierzy nosi nazwę VNXe i charakteryzuje się przystępną ceną, prostotą zarządzania i efektywnością. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne dla administratorów aplikacji oraz menadżerów IT, którzy posiadają ograniczoną wiedzę i doświadczenie w zakresie pamięci dyskowych.

Pozostałe macierze z rodziny noszą nazwę VNX i charakteryzują się prostotą, efektywnością i wydajnością. Ze względu na możliwości rozbudowy nadają się one znakomicie dla organizacji, które dynamicznie rosną oraz mają zapotrzebowanie na efektywny z punktu widzenia kosztów wieloprotokołowy dostęp plikowy i blokowy do zasobów dyskowych.

Macierze VNX umożliwiają klientom MS Windows i Linux/Unix współdzielić pliki z wykorzystaniem protokołów NFS i CIFS oraz w tym samym czasie wspierają dostęp poprzez iSCSI, Fibre Channel i FCoE dla aplikacji blokowych.

Zarządzanie, monitorowanie i tuning odbywa się za pomocą oprogramowania EMC Unisphere. Umożliwia ono pracę administratorowi z dowolnego miejsca i zarządza oprócz rodziny VNX również produktami EMC ClariiON, EMC Celerra.

Macierze dyskowe VNX zostały zaprojektowane w celu optymalnego wykorzystania możliwości jakie daje zastosowanie dysków wykonanych w technologii Flash. Dane często wykorzystywane mogą być przepisywane z tradycyjnych dysków do dysków w technologii Flash i stamtąd z dużą szybkością serwowane do aplikacji pracujących na serwerach.

Rodzina VNX jest idealnym systemem średniej klasy dla środowisk wirtualnych aplikacji.

Niezależnie od tego czy używane są systemy VMware, Microsoft Hyper-V lub na bazie Xen, VNX jest w pełni certyfikowana dla tych środowisk i zapewnia sukces przy wdrożeniach rozwiązań wirtualizacji aplikacji.

Macierze VNX są zaprojektowane tak aby umożliwić uzyskanie niezawodności na poziomie 99,999%.

Aktualniści

COPYRIGHT VEGANET SP. Z O.O. - WARUNKI PRAWNE