Macierz dyskowa System Storage DS3500 IBM

Od czerwca 2010 w ofercie VEGANET znajduje się nowa, rewolucyjna macierz dyskowa klasy podstawowej (entry level) przeznaczona dla małych i średnich użytkowników.

 

Macierz dyskowa System Storage DS3500 IBM wyposażona jest w kilka cech wyraźnie odróżniających ją pozytywnie od produktów konkurencyjnych, ma też znakomitą relację ceny do możliwości. Jest ona wyposażona w interfejsy 6 Gbps Serial Attached SCSI (SAS) ale może być również wyposażona w interfejsy FC oraz iSCSI. Dzięki takiej różnorodności interfejsów może być wykorzystywana w bardzo wielu zastosowaniach oraz przez szerokie grono potencjalnych użytkowników. Macierz DS3500 oferuje wydajność macierzy klasy średniej za cenę macierzy tzw. „low end” czyli podstawowych.

Wyposażona jest w możliwość implementacji funkcji zdalnej replikacji z drugą macierzą (remote mirror) poprzez porty FC co jest nowością w rozwiązaniach klasy podstawowej. Macierz IBM DS3500 jest kompatybilna z macierzami klasy średniej z rodzin IBM DS4000 i DS5000 i może znakomicie służyć do budowy rozwiązań backupu i odzyskiwania danych.

Podstawowe parametry macierzy DS3500 są następujące:

● możliwość rozbudowy do 96 dysków twardych,

● dwa aktywne kontrolery macierzowe wyposażone w funkcjonalność wymiany podczas pracy macierzy,

macierz posiada 3 opcje w zakresie interfejsów:

● 4 lub 8 portów SAS 6 Gbps,

● 8 portów FC 8Gbps i 4 porty SAS 6 Gbps,

● 8 portów 1 Gbps iSCSI i 4 porty SAS 6 Gbps.

● możliwość wyboru rozwiązania z dyskami 3,5” lub 2,5”,

● standardowa pamięć podręczna (cache) wynosi 1 GB w każdym z kontrolerów macierzowych (istnieje możliwość rozbudowy do wielkości 2 GB),

● wszystkie podstawowe podzespoły SA łatwe w montażu i wyjmowane oraz wkładane do macierzy podczas bez konieczności jej wyłączania,

● można używać w tej samej półce dyskowe zarówno dyski SAS o wysokiej wydajności oraz dyski SED SAS a także nearline SAS,

● obsługa do 64 storage partycji,

● obsługa zabezpieczeń RAID 0, 1, 3, 5, 6, 10,

● macierz jest w obudowie 2 U do montażu w szafie 19”,

● gwarancja wynosi 36 miesięcy z czasem reakcji następnego dnia roboczego z możliwościami zakupu bardziej wymagających reżimów świadczenia usług gwarancyjnych.

Macierze z rodziny DS3500 są energooszczędne. Przykładowo macierz wyposażona w 48 dysków 2,5” zużywa tylko 570 W. Pozwala to na zaoszczędzenie kilku tysięcy złotych rocznie w stosunku do macierzy stosowanych dotychczas.

Aktualniści

COPYRIGHT VEGANET SP. Z O.O. - WARUNKI PRAWNE