eX5 nowa architektura serwerów x86 IBM

eX5 stanowi istotny przełom technologiczny, ponieważ typowe serwery x86, w których pamięć i procesory były umieszczane w jednym module, mogły wykorzystywać niewielki procent swoich możliwości.

 

IBM poszerzył znacznie wydajność platformy x86, po raz pierwszy w historii serwerów opartych o procesory x86, przenosząc pamięć z jej tradycyjnego miejsca tuż obok procesora do innej lokalizacji.

Zabieg ten pozwala na poszerzanie pojemności pamięci bez konieczności zakupu kolejnego serwera co przekłada się na uzyskanie oszczędności kosztowych. Nowa klasa systemów serwerowych x86 oferuje sześciokrotnie większą skalowalność pamięci od dostępnej obecnie, co będzie przekładało się na zmniejszenie stale rosnących kosztów centrów danych oraz wzrost ich wydajności.

Ilość danych przepływających przez systemy przy przeciętnym obciążeniu podwaja się co roku. Stosowane do tej pory dodawanie kolejnych serwerów zwiększało zarówno koszty energii jak i koszty administracyjne.

Aby poradzić sobie z przyrostem obciążenia zaczęto wizualizować fizyczną infrastrukturę serwerów x86 przeciążając pojemność pamięci na serwerach, które były wykorzystywane jedynie w 1/5 możliwości z powodu przestarzałej architektury, która łączy procesor i pamięć. Dzięki wykorzystaniu nowej architektury eX5, użytkownicy otrzymują elastyczne, wysoko skalowalne systemy mogące zredukować o połowę zapotrzebowanie na serwery, obniżyć koszty przechowywania danych o 97 % i wysokość opłat licencyjnych o połowę.

Unikatowy, specjalny układ firmy IBM umożliwia procesorom w systemach eX5 diametralnie szybszy dostęp do rozszerzonej pamięci. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: IBM.com/systems/ex5

Aktualniści

COPYRIGHT VEGANET SP. Z O.O. - WARUNKI PRAWNE